Cvičení z Algoritmů a datových struktur 1

Pondělí 10:40

V letním semestru 2020/2021 vedu cvičení pro bioinformatiky z předmětu Algoritmy a datové struktury 1 [NTIN060] k přednáškám Martina Mareše každé pondělí od 10:40 (v N6 dá-li situace, jinak online).

Počítejte s možností, že se cvičení při lepší situaci může přepnout do prezenční formy!

Na cvičení budeme používat Zoom, odkaz dostanete emailem na adresu, kterou máte nastavenou v SISu týden před začátkem semestru. Pokud odkaz nemáte, napište mi email!

Máte-li nějaký dotaz, či chcete-li si domluvit konzultaci, napište mi prosím email na adresu jiribenes+ads@kam.mff.cuni.cz.

Podmínky zápočtu

Na cvičení půjde získat body z domácích úkolů a za aktivitu. Celkem bude možné získat určitě alespoň 160 bodů, přičemž k zápočtu je potřeba alespoň 100 bodů.

Domácí úkoly

Na konci každého cvičení budou zadány domácí úkoly, celkem za alespoň 160 bodů (ale ne o moc víc). Každý úkol lze řešit dva týdny od cvičení, na kterém byl úkol zadán. Pokud úkol odevzdáte brzy a bude v něm něco špatně, vrátím vám jej na opravu.

Domácí úkoly můžete řešit společně s ostatními účastníky cvičení (dokonce to doporučuji), ale řešení musíte zformulovat a sepsat každý zvlášť.

Nezapomeňte pečlivě zdůvodnit všechny kroky, je to důležitější než správný výsledek. Věty a tvrzení z přednášek či cvičení můžete použít bez důkazu, jen vždy uveďte, co používáte! Více tipů jak řešit a sepisovat úkoly má Vašek Končický zde.

Řešení domácích úkolů mi posílejte emailem na adresu jiribenes+ads@kam.mff.cuni.cz. Preferuji řešení ve formátu PDF, či jako text v těle emailu. Pokud budete posílat ručně psané poznámky, zajistěte prosím, aby byly v dostatečné kvalitě (použijte například aplikaci Notebloc, či aplikaci Tiny Scanner, obojí je pro Android i pro iOS) a aby byly v jednom PDF souboru.

K prvnímu úkolu mi napište i přezdívku (zapsatelnou Unicodem), abych mohl na stránce zveřejnit počet získaných bodů.

Vzorové řešení úkolu v LaTeXu najdete zde zazipované. Upravit jej můžete například na stránce Overleaf (vyžaduje bezplatnou registraci) – stačí zvolit vpravo nahoře New Project, poté Upload Project a vybrat zazipované vzorové řešení.

Bonusové body

Za aktivitu a bonusové úkoly půjdou získat bonusové body, které se přičítají k bodům z úkolů.

Co se dělalo na cvičení

  • 1. cvičení (1. 3.)Plán: Opakování asymptotické notace, motivační příklady

Užitečné odkazy